בשיטה טבעית: 7 טיפים שיעזרו לך להכנס להיריון

זוגות רבים שמתכננים להיכנס להריון, ומנסים לעשות זאת במשך זמן רב, לעתים נכשלים ומגלים שהמלאכה לא פשוטה כפי שחשבו. ישנם לא מעט מחקרים שמראים כי 80%-85% מהנשים שמנסות להרות עד גיל 40 צפויות להצליח אחרי שנה של ניסיונות, על אף שקיימת ירידה ברמת הפריון לאחר גיל 35.

קטניות מאזנות את המחזור והביוץ בגוף
קטניות מאזנות את המחזור והביוץ בגוף

כדי להגדיל את הסיכוי להיכנס להיריון, לא מעט נשים משתמשות בהורמונים מתוך אמונה שלקיחת הורמון כזה או אחר יזרז את תהליך הכניסה להיריון.

"כשאין ברירה אפשר להשתמש בהורמונים, אך יחד עם זאת יש להבין כי הקושי להיכנס להיריון לא בהכרח טמון באישה, אלא יכול להיות טמון גם בתפקוד הזרע", מסביר ד"ר הלל וקסלר, "כך שלפני שמחליטים להכניס הורמונים לגוף אני תמיד ממליץ על מספר דברים שניתן לעשות כדי להיכנס להיריון בשיטה הטבעית"

הכלל החשוב ביותר – להכיר את הגוף

1. למדי לזהות את זמן הביוץ – נשים יכולות להיכנס להיריון בפרק הזמן שסובב סביב יום הביוץ שלהן, כלומר היום שבו הביצית יוצאת מהשחלה ומתקדמת לכיוון החצוצרה.

פעילות גופנית ממריצה את הדם ותורמת לפעילות ההורמונלית
פעילות גופנית ממריצה את הדם ותורמת לפעילות ההורמונלית

ככלל, הביוץ מתרחש כ-14 יום לפני תחילת המחזור, לכן נשים שהמחזור שלהן מתקיים באופן סדיר יכולות להעריך מתי הן מבייצות וכך לתזמן את קיום יחסי המין.

2. כאבים מיוחדים – למדי להבחין מתי גופך סובל מכאבים לא שגרתיים. לעתים גם כאבי מחזור חריגים עלולים להעיד על בעיית פוריות וכדאי ללכת לבדוק זאת אצל רופא מומחה.

3. קיום יחסי מין – גם קיום יחסי מין מחוץ ל"חלון הפוריות" יכולה לשנות את דפוסי הפעילות של מערכת החיסון וכך להגדיל את הסיכוי להרות.

4. להימנע ממתקים, ג'אנק פוד ועישון – ד"ר הלל וקסלר ממליץ להקפיד על תפריט מאוזן ועשיר ולהימנע מצריכת ג'אנק פוד וחבריו. כדאי לאכול הרבה קטניות, כדוגמת חומוס, שעועית, עדשים וכדומה כדי להעשיר את הגוף בחלבון ובסיבים תזונתיים. בנוסף, כדאי מאוד להימנע מעישון ומאלכוהול כדי לא להעמיס רעלים על הגוף שישפיעו על זרימת ואיכות הדם.

5. הקפידי על שעות שינה – שינה מועטה עלולה לשבש את הפעילות ההורמונלית, לכן כדאי להקפיד על שינה איכותית של 7 שעות לפחות בלילה.

6. פעילות גופנית – פעילות גופנית אירובית מסוג הליכה או שחייה יכולה להועיל לנשים שרוצות להיכנס להיריון. עשיית ספורט מכל סוג שהוא מגבירה את זרימת הדם ומחזקת את השרירים לקראת ההיריון. יחד עם זאת, חשוב להקפיד לא לעשות פעילות גופנית אינטנסיבית מדי.

7. פחות לחץ – סטרס עלול לפגוע בפוריות. הורמונים של לחץ עלולים לשבש את מנגנוני המחזור הנשי, ולכן כדאי להרגיע את הלחץ הנפשי בפעילות מרגיעה שעושה לך טוב.

הילל וקסלר

ד"ר הלל וקסלר, בי"ח לניאדו - אולטרסאונד, מעקב הריון, ניתוחים קיסריים, הריון בסיכון גבוה ועוד.

More Posts

Follow Me:
Google Plus

הילל וקסלר

ד"ר הלל וקסלר, בי"ח לניאדו - אולטרסאונד, מעקב הריון, ניתוחים קיסריים, הריון בסיכון גבוה ועוד.